Home / Ország, Világ / EHF Kupa: döntőben a Siófok KC!

EHF Kupa: döntőben a Siófok KC!

Siófoki sporttörténelem: EHF Kupa döntőbe jutottak a kézilabdás lányok!

Négygólos előnnyel érkezett Dániába, a többszörös Bajnokok Ligája-győztes Viborg otthonába a Siófok KC.

Siófoki drukkerek is elutaztak a csapattal – szúrtuk ki a Sport2 kissé akadozó közvetítéséből. A lelkes rajongók azt láthatták a helyszínen, hogy három gyors góllal kezdenek kedvenceik, ám megnyugodni nem lehetett, mert fordítottak a hazaiak (5-4), aztán újra ellépett a Siófok (7-10), de az 1. félidő hajrájában, amikor Nze Minko, a 3 gólos Jezic és az addig csak 1 gólt szerző Kobetic pihent, igencsak akadozott a gépezet és így a Viborg előnnyel tudott szünetre vonulni (12-11).

Ahogy az várható volt, fokozódtak az izgalmak a 2. félidőben, a dánok 3 góllal is elhúztak (16-13), de szerencsére többel nem és Kobetic is nagyon belelendült, az ő vezérletével sikerült visszavenni a vezetést is (22-23), s így a Siófok ezúttal még azt is elviselte, hogy Jezic gólgyártása a 2. félidőben leállt, hogy Gonzalez gyengélkedett, s hogy Nze Minkót kivették a támadásból szoros emberfogással.  A meccs hajráját persze gyorsan feledjük el, a rengeteg siófoki technikai hibának köszönhetően a dánok megint elmentek 3 góllal (27-24), a vége azonban 2 gólos vereség lett, összesítésben tehát a Siófok KC volt jobb kettővel.

Szép volt lányok, jöhet a döntőben májusban az ugyancsak dán Esbjerg!

Viborg-Siófok KC 27-25 (12-11), összesítésben 51-53.

A siófoki góldobók: Kobetic 8, Böhme 4, Nze Minko 3, Jezic 3, Aoustin 2, Gonzalez 2, Perianu 1, El-Ghaoui 1, Hmirova 1.

fotó: siofokkc.hu